Tvarkinga ir laiku vedama buhalterinė apskaita įmonės vadovus įgalina laiku numatyti galimus nuostolius, ir išaiškinti vėluojančių skolininkus.

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad visi mokesčių mokėtojai VMI interneto svetainėje www.vmi.lt gali pasitikrinti, ar jų verslo partneriai nėra skolingi biudžetui, ar laiku teikia verslo deklaracijas, ir atsiskaito pagal kitas sąlygas.

„Programos atsiradimas buvo inspiruotas pačių mokesčių mokėtojų, kadangi jie norėjo sužinoti, ar jų partneriai elgiasi sąžiningai, ar jais galima pasitikėti”, – pažymi VMI prie FM viršininkas Dainoras Bradauskas, akcentuodamas, kad programa pateikia informaciją apie VMI administruojamus mokesčius.

 

VMI sukūrė interaktyvią programą, kuria nemokamai gali naudotis visi mokesčių mokėtojai.

Teigiama, kad greitu laiku bus galima sužinoti ir apie įmonių sumokėtus mokesčius. Programoje, kurią galima rasti adresu https://www.vmi.lt/cms/asmenys-laiku-vykdantys-mokestinius-isipareigojimus-/-turintys-mokestine-nepriemoka  (www.vmi.lt -> Apie VMI -> Paslaugos -> Informacijos rinkmenos) būtina nurodyti juridinio asmens kodą, ir mokėtojui bus pateikiama aktuali informacija apie juridinio asmens mokestinę nepriemoką.

Taip pat galima pasitikrinti, ar įmonė laiku teikia deklaracijas mokesčių inspekcijai. Vartotojų patogumui pateikta nuoroda, kur galima rasti mokesčių mokėtojo viešai skelbiamus duomenis.

VMI primena, kad kiekvieną mėnesį skelbia informaciją apie mokėtojus, kurie laiku nesumoka PVM, reguliariai teikiama informacija apie didžiausius mokesčių mokėtojus bei kita verslo partneriams naudinga informacija: www.vmi.lt -> Apie VMI -> Paslaugos -> Informacijos rinkmenos.